اتاق خواب‌ کوچک اما آرام بخش

دکوراسیون

۲۳ فروردین ۱۴۰۱ 87 بازدید
نمایشگاه هنر ایران

اتاق خواب‌ کوچک اما آرام بخش

نمایشگاه هنر ایران: اتاق خواب‌ کوچک اما آرام بخش

همانطور که می‌دانیم اتاق خواب محلی است که فرد معمولا 8 ساعت از 24 ساعت شبانه روز خود را در آن سپری می‌کند و باید به گونه طراحی شود تا فرد بتواند با احساس آرامش در این فضا به استراحت بپردازد. ایجاد محیطی به عنوان اتاق خواب که پر انرژی و آرامبخش باشد و ایجاد یک فضای کاملا نشاط آور و شاد که بتوان در مدت زمان حضور در آن روح و جسم تسلی داد از مسائلی است که باید به آن توجه کرد. ایجاد یک اتاق خواب رویایی در ذهن خود می‌پرورانید نیازمند توجه کردن و به کار بردن چندین نکته است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم. یک اتاق خواب تنها یک محیط برای استراحت و خواب نیست و در واقع مکانی است که فرد می‌تواند در خلوت خود به فعالیت‌های شخصی و مطالعه کردن بپردازد.

نمایشگاه هنر ایران: برای انجام طراحی دکوراسیون یک اتاق خواب رویایی و دنج فضایی که شخص در اختیار دارد حائز اهمیت است. باید به این نکته توجه شود که در فضاهای کوچک طراحی هر چند مشکل می‌شود اما با یک طراحی خلاقانه و با کمک تکنیک‌های استفاده از فضا‌های کوچک این امر ممکن است.
میزان بودجه‌ای که برای این کار در اختیار دارید نیز از دیگر مسائلی است که دارای اهمیت است.
ایجاد یک فضای راحت برای استراحت با کمک گرفتن از عناصر‌ی که در اتاق خواب قرار می‌دهیم از دیگر عواملی است که در ایجاد محیطی رویایی و آرامبخش باید مد نظر قرار داد.

در این جا ما به بررسی دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک می‌پردازیم.

نمایشگاه هنر ایران: در طراحی دکوراسیون اتاق خواب‌هایی که فضای کمی در اختیار داریم باید به این نکته توجه شود که کلیه عناصر در اندازه و سایزی مطلوب انتخاب شوند. برای استفاده کاربردی و بهینه از فضا باید به این نکته توجه شود که فضای کافی برای تردد در اتاق خواب وجود داشته باشد و از شلوغی اتاق خواب بپرهیزیم چرا که یک اتاق شلوغ منجر به کلافگی و عدم تمرکز ذهنی در فرد می‌شود.

استفاده از رنگ‌های روشن در اتاق خواب چه بزرگ و چه کوچک به ایجاد حس آرامش و راحتی کمک می‌کند. در بسیاری از اتاق خواب‌ها از رنگ سفید استفاده می‌شود. استفاده از رنگ سیاه در کنار سفید که در تضاد با هم هستند از ترکیب‌های رنگی است که به وفور در طراحی‌ها استفاده می‌شود. رنگ سیاه از رنگ‌های گیرا است که به ایجاد فضایی شیک و جذاب کمک می‌کند.

در طراحی دکوراسیون این اتاق کوچک از فضا به بهترین شکل ممکن استفاده شده است از سوی دیگر عناصری که در این اتاق گنجانده شده اند نیز بسیار درست و زیبا در کنار هم قرار گرفته اند و فضای کافی برای تردد در اتاق وجود دارد از سوی دیگر برای درب کمد از آینه استفاده شده است که به بزرگ‌تر نشان دادن اتاق کمک می‌کند و از سوی دیگر کاربردی نیز می‌باشد.

نمایشگاه هنر ایران: از آن جایی که در طراحی دکوراسیون اتاق‌های کوچک اولین مسئله استفاده بهینه از فضا است. ایجاد یک اتاق خواب که به همهٔ عناصر در آن توجه شود از ارکان طراحی خلاقانه می‌باشد. در این طراحی به بهترین شکل از فضا‌های منفی و پرت که قابلیت دسترسی به آن وجود ندارد استفاده شده است. ایجاد یک تخت خواب دو نفره به نحوی زیبا و جذاب تحسین همگان را بر می‌انگیزد و کمک می‌کند که فضای کافی برای انجام طراحی در قسمت‌های دیگر اتاق برای فرد فراهم باشد.

در طراحی‌هایی که برای یک اتاق خواب صورت می‌گیرد ترکیب رنگ از عناصر کلیدی برای ایجاد فضایی رویایی و تاثیر گذار است. رنگ‌های روشن در طراحی دکوراسیون اتاق خواب بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند چرا که به فضا روح می‌دهند و محیط را با نشاط و پر طراوت می‌کنند. رنگ صورتی القا کننده عشق و محبت است و از ترکیب رنگ قرمز و سفید به دست می‌آید و به محیط انرزی می‌دهد.هنگامی که فرد در اتاقی که از رنگ صورتی برای طراحی آن استفاده شده است قرار می‌گیرد از فشار‌های روحی اش کاسته می‌شود ترکیب رنگی سفید و صورتی به فرد این امکان را می‌دهد که استرس واضطراب را از خود به دور کند.

در طراحی این اتاق خواب کوچک از فضای اندک به خوبی استفاده شده است. همان طور که قبلا نیز اشاره شد یک اتاق خواب برای آن که محیطی مناسب برای استراحت و تمدد اعصاب باشد باید به گونه‌ای طراحی شود که تمام لوازم در آن به شکلی کافی و صحیح در آن قرار گیرد. استفاده از عناصری که برای یک اتاق خواب لازم نیست در اتاق ایجاد آشفتگی و سر درگرمی می‌کند و از کیفیت این اتاق می‌کاهد.رنگ سبز نماد زندگی است و ایجاد کننده تعادل است. سبب ایجاد هماهنگی در محیط می‌شود. در القا حس امید و عشق موثر می‌باشد. ترکیب آن با رنگ خاکستری به ایجاد اتاقی زیبا و شیک می‌انجامد.

نمایشگاه هنر ایران: ایجاد اتاق خوابی زیبا با همچین فضای اندکی به قابلیت‌های طراح در استفاده از فضا به نحوی شایسته دلالت دارد. در این اتاق خواب کوچک عناصر به گونه‌ای در کنار هم قرار گرفته اند که فرد می‌تواند در کمال آرامش و راحتی در این به استراحت و انجام فعالیت‌های شخصی خود بپردازد. از فضای منفی در ایجاد فضایی برای قرار گیری کتاب‌ها و مجلات کمک گرفته شده است و از سویی دیگر محل قرار گیری اتاق خواب در کنار پنجره به درستی انجام شده است و نور وارد شده نیز در روشنی اتاق تاثیر بسزایی دارد.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا اتاق خواب‌ کوچک اما آرام بخش را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 40 + = 43