نمایشگاه هنر ایران

حالا که همه جا بوی بهار می‌دهد چرا ما آن را به خانه خود نیاوریم؟

نمایشگاه هنر ایران: حالا که همه جا بوی بهار می‌دهد چرا ما آن را به خانه خود نیاوریم؟

گاهی که از کوچه‌هایی عبور می‌کنیم و پنجره‌هایی را می‌بینیم که با چند جعبه پلاستیکی گل تزیین شده‌اند، شاید ناخودآگاه بایستیم و چند ثانیه‌ای به گل‌ها خیره شویم و در دل صاحبخانه را تشویق کنیم؛ هر چند که نه ما او را می‌شناسیم و نه او ما را.
فصل بهار است و همه جاهای شهر رنگ این فصل را به‌خود گرفته‌ است. بوستان‌ها از همیشه سبزتر است و کوچه و خیابان زیباتر از پیش شده است. خوب است فضای خانه‌هایمان را نیز با این فصل هماهنگ کنیم.
حالا که همه جا بوی بهار می‌دهد چرا ما آن را به خانه خود نیاوریم؟ این روزها بهترین موقعیت برای همه ماست؛ چه خانه‌مان کوچک باشد و چه بزرگ.
در هر نقطه شهر که زندگی کنیم، خیلی راحت می‌توان به یک باغ گل یا گل‌فروشی دسترسی داشت.
چند دقیقه‌ای از وقت خود را به این کار اختصاص دهید و با تهیه چند گلدان مناسب، تغییر جالبی در اتاق‌ها، سالن و حتی آشپزخانه ایجاد کنید.
یادتان باشد گل‌های ساختمانی زیبا به گلدان‌های مناسب و خوش‌رنگ نیز احتیاج دارد. گلدان‌های پلاستیکی خوش آب و رنگی در مراکز فروش گل و گیاه وجود دارد که با قیمت مناسب می‌توان آن‌ها را تهیه کرد.
اگر فضای کافی در اختیار دارید و می‌توانید تعداد بیشتری گلدان در گوشه‌ای از سالن قرار دهید، با قدری ابتکار فضای زیباتری به خانه خود بدهید.

نمایشگاه هنر ایران: به عنوان مثال با چند تکه چوب می‌توان یک سکوی چند طبقه ساخت و گلدان‌ها را در سطوح مختلف چید یا اگر امکانش را داشته باشید تکه‌های قطع شده درختان که با رنگ مناسبی پوشش داده شده‌اند می‌تواند جای مناسب و زیبایی برای قرار دادن چند گلدان باشد.
یادتان نرود میزان نور مورد نیاز و دفعات آب‌دهی به گلدان‌ها در طول هفته را از فروشنده سوال کنید.

اجازه ندهید فضای خانه دلتنگ‌تان ​کند
عده‌ای از مردم به مبلمان تیره علاقه دارند و با این تفکر که این مبل‌ها دیرتر کثیف می‌شوند به خرید آن‌ها رغبت بیشتری نشان می‌دهند اما باید یادمان باشد مبل با چوب، پارچه و چرم تیره فضای خانه ما را دلگیر می‌کند و حضور طولانی مدت در چنین فضایی افراد خانه را خسته خواهد کرد.
با توجه به این‌که این روزها خرید یک دست مبل تازه هزینه زیادی در بر دارد و هزینه کردن چنین مبالغی از عهده بسیاری از مردم برنمی‌آید باید به کمک راه‌حل‌های دیگر، نقش این رنگ تیره را در خانه کمرنگ‌تر کرد.

از رنگ‌ها کمک بگیرید
اولین قدم برای جلوگیری از دلگیری خانه، تغییر رنگ دیوارهاست. رنگ روشن دیوارهای خانه می‌تواند بهترین و موثرترین اقدام برای این منظور باشد.
امروزه رنگ‌هایی در بازار وجود دارد که براحتی و با کمک یک غلتک روی دیوارها می‌نشیند، بو ندارد و خیلی زود خشک هم می‌شود. توجه داشته باشید تغییر رنگ دیوارها تنها چاره نیست، شما می‌توانید موکت، قالیچه و سایر پوشش‌های سطحی را از رنگ‌های روشن انتخاب کنید.
اقدام بعدی استفاده از رنگ‌های مختلف در سایر وسایل خانه است. برای مثال کوسن‌ها، ظروف تزئینی یا رومیزی‌های رنگی می‌تواند کمبود رنگ خانه شما را جبران کند و روح تازه‌ای به خانه ببخشد. این کار هم هزینه زیادی به اقتصاد خانواده تحمیل نمی‌کند.

از آینه تا شمعدان و گلدان
استفاده از آینه (البته متناسب با فضای خانه) و همچنین شمعدان‌های براق و صیقلی نیز بسیار موثر خواهد بود و می‌تواند فضای دلنشینی برای شما و سایر افراد خانواده فراهم آورد.
یکی دیگر از راه‌حل‌ها هم قرار دادن چند گلدان گل طبیعی در گوشه و کنار خانه است. گل‌هایی که برگ‌هایی به رنگ‌های روشن داشته باشند، انتخاب‌های مناسب‌تری هستند.
با انجام همین چند کار ساده می‌توانید مشکل تیرگی رنگ مبل‌ها را جبران کنید.

چند اشتباه رایج در چیدمان خانه
همه ما همیشه دوست داریم و در تلاش هستیم خانه خود را به بهترین و زیباترین شکل ممکن تزئین کنیم، اما گاهی پس از پایان کار وقتی نتیجه را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم آنچه به‌دست آمده رضایت‌بخش نیست. تکرار این موضوع ما را دلزده کرده و از تغییر دکوراسیون منصرف می‌شویم اما مشکل اصلی جای دیگری است.
خیلی‌ها هنگام تغییر چیدمان یا خرید وسایل منزل مرتکب اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه می‌شوند و چون به این موضوع دقت نمی‌کنند، راه‌حل رفع این مشکل را تغییر چند باره چیدمان وسایل می‌بینند که همین مساله موجب خستگی آن‌ها خواهد شد، خستگی‌ای که ما را به نتیجه مطلوب هم نخواهد رساند؛ پس اصلا دکوراسیون جدید را فراموش می‌کنیم و مدت‌ها خانه را در یک شکل واحد نگه می‌داریم.
شاید این اتفاق برای خیلی از شما خانم‌های خانه‌دار هم که حالا این مطلب را می‌خوانید، افتاده باشد پس بهتر است با اشتباهات رایجی که در دکوراسیون خانه انجام می‌دهیم قدری آشنا شویم.

زیاده‌روی نکنیم
عده‌ای از افراد به نوع خاصی از لوازم تزئینی علاقه دارند و به همین دلیل در دکوراسیون خانه از همان نوع خاص بیش از حد استفاده می‌کنند. برای مثال در تعدادی از خانه‌ها می‌بینیم که روی همه میزها و تمام سطوح، گلدان‌های تزئینی بلوری چیده شده یا همه جا وسایل مسی یا برنزی می‌بینیم. این ظرف‌ها و لوازم هر قدر هم زیبا باشد، تعداد زیادشان نمای زیبای آن‌ها را از بین برده و ظاهر خانه را نیز زیبا نشان نخواهد داد. پس در چیدمان لوازم تزئینی هم نباید زیاده‌روی کرد.

نور را دریابید
نورپردازی واحد هم نمای زیبایی در خانه ایجاد نخواهد کرد و بهتر است در قسمت‌های مختلف و به خصوص اتاق نشیمن از چند منبع نور استفاده شود.
این نکته به هیچ‌وجه به معنای زیاد هزینه کردن نیست، شما با همان تعداد منبع نور اما با رنگ‌های متفاوت و زیبا می‌توانید فضای دلنشین‌تری داشته باشید.

حواس‌تان به مبل‌ها باشد
یکی از اشتباهاتی که این روزها بسیار به چشم می‌خورد استفاده از مبلمان و سرویس غذاخوری با اندازه‌های بزرگ در خانه‌های کوچک است.
اگر قصد رفتن به خانه‌ای را دارید که از منزل فعلی شما کوچک‌تر است، بهتر است تعدادی از مبل‌ها را که ضروری نیست کنار بگذارید تا چیدن مبل‌های بزرگ و اغلب تیره، فضای خانه جدید را کوچک‌تر و دلگیر نکند.
یکی دیگر از اشتباهاتی که بسیار متداول است و بیشتر در خانه‌های کوچک به چشم می‌خورد، چسباندن همه مبل‌ها به دیوار است. اگر شما فضای کمی برای مبل‌های‌تان دارید بهتر است یکی، دو تای آن‌ها را با فاصله از دیوار قرار دهید. همین تغییر کوچک، نقش بسزایی در دکوراسیون خانه خواهد داشت.

رنگ‌ها را خوب بشناسید
استفاده زیاد از رنگ‌های تیره هم یک اشتباه بزرگ در دکوراسیون خانه است. امروزه افراد زیادی را می‌بینیم که برای رنگ‌آمیزی دیوارهای خانه به سراغ رنگ‌های تیره می‌روند.
شاید تیره کردن یکی از دیوارها به نظر شما زیبا بیاید اما اگر بیش از آن خانه خود را تیره کنید مطمئن باشید به مرور زمان این نوع رنگ، شما را عصبی و ناراحت خواهد کرد.
همیشه دقت داشته باشید در چیدمان خانه خود باید از یک سبک خاص پیروی کنید. تلفیق چند سبک (مدرن، کلاسیک، اسپرت و…) نه تنها منظره و نمای کلی جالبی ایجاد نمی‌کند بلکه خانه را نامنظم و شلوغ نشان می‌دهد.
نمایشگاه هنر ایران: استفاده از رنگ‌های تند و شاد به نظر عده‌ای بسیار زیبا بوده و محیطی گرم و صمیمی در خانه ایجاد می‌کند اما اگر همین رنگ‌های شاد در تعداد زیاد و غیر کارشناسی کنار یکدیگر قرار بگیرد، زیبایی خود را از دست می‌دهد و فضایی شلوغ را ایجاد می‌کند.
همچنین دکوراسیون‌های خیلی خلوت با تعداد کم اسباب و لوازم هم زیبا نخواهد بود و خانه را خالی و سرد نشان می‌دهد. پس همیشه سعی کنید تعداد اجزای دکوراسیون داخلی خانه را با توجه به مساحت اتاق‌ها و سالن انتخاب کنید.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا حالا که همه جا بوی بهار می‌دهد چرا ما آن را به خانه خود نیاوریم؟ را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 4 + 6 =