نمایشگاه هنر ایران

NFT ها را کشف کنید: راهنمای نهایی شما برای درک توکن های غیرقابل تعویض

تصور کنید که یک اثر هنری دیجیتال را در اینترنت با قیمتی مناسب بخرید و یک توکن دیجیتالی منحصربفرد به دست آورید که اقتدار شما را بر اثر هنری خریداری شده ثابت می کند. آیا عالی نمی شود؟

خب، به لطف NFT ها، این فرصت اکنون وجود دارد.

NFT ها در حال حاضر دنیای هنرهای دیجیتال و کلکسیونیر را با طوفان مواجه کرده اند. همانطور که همه در سراسر جهان بر این باور بودند که بیت کوین پاسخ دیجیتالی به ارز است، NFT ها اکنون به عنوان پاسخ دیجیتالی به کلکسیونرها ارائه می کند.

در نتیجه، هنرمندان دیجیتال به لطف فروش گسترده به مخاطبان جدید رمزارز، زندگی خود را در حال تغییر می بینند.

اگر به NFT ها علاقه مند هستید و می خواهید درباره چیستی آنها بیشتر کاوش کنید، به جای درستی آمده اید.

بیایید شیرجه بزنیم و ببینیم این همه هیاهو برای چیست! نمایشگاه هنر ایران با این محتوای کاربردی در خدمت شماست.

وقتی یک هنرمند دیجیتال با نام مستعار بیپل یا Beeple اثر منحصربفرد خود را (نمایش تصویر) بالای ۶۹ میلیون دلار فروخت، NFT ها بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفتند.

اما فارغ از هر مقدمه ای بیایید ابتدا به مفهوم NFT و بعد از آن به کاربرد ان اف تی ها در هنر بپردازیم:

  • به طور ساده NFT یک دارایی دیجیتالی است که شما می‌توانید مالک آن باشید.
  • کاربرد NFT در هنر و یا هر صنعت یا صنف دیگر می‌تواند شامل هر نوع فایل دیجیتالی باشد که نشان دهنده مالکیت یک اثر هنری است.
  • این می‌تواند شامل یک اثر هنری دیجیتال یا یک اثر هنری فیزیکی از جمله یک تابلو هنری، یک مقاله یا موسیقی باشد که به فرمت دیجیتال تبدیل شده است.

بخش nft نمایشگاه هنر ایران با عنوان « ورود به دنیای NFT ، آموزش، ساخت و فروش آن در نمایشگاه هنر ایران » در خدمت شما است.

ابتدا بدانیم بلاکچین یا Blockchain چیست؟

بلاک چین به زبان ساده چیست؟
فناوری بلاک چین یک مکانیسم پایگاه داده پیشرفته است که امکان به اشتراک گذاری شفاف اطلاعات در یک شبکه تجاری را فراهم می کند. یک پایگاه داده بلاک چین داده ها را در بلوک هایی ذخیره می کند که در یک زنجیره به یکدیگر متصل شده اند.
یا به عبارتی دیگر؛ بلاک چین یک دفتر کل دیجیتال غیرمتمرکز، توزیع شده و عمومی است که برای ثبت تراکنش‌ها در بسیاری از رایانه‌ها استفاده می‌شود، به طوری که بدون تغییر همه بلوک‌های بعدی و اجماع شبکه، نمی‌توان رکورد را به‌طور ماسبق تغییر داد.
 

سپس بدانیم توکن یا Token چیست؟

توکن چیست؟
توکن‌ها دارایی‌ها یا ابزارهای قابل تعویض و قابل مبادله‌ای هستند که بلاکچین‌ مخصوص به خود را ندارند.
Tokenها معمولاً از طریق فرآیند استاندارد عرضه اولیه کوین (ICO) ایجاد می‌شوند و می‌توانند برای مقاصد سرمایه‌گذاری، ذخیره ارزش یا خرید از آن‌ها استفاده کرد.
به طور کلی، توکن ها از نظر مفهومی چیزی است که نشان دهنده چیز دیگری است، مانند یک شی دیگر (اعم از فیزیکی یا مجازی)، یا یک مفهوم انتزاعی.
توکن در بلاک چین چیست؟
در اکوسیستم بلاک چین، توکن ها دارایی هایی هستند که اجازه می دهند اطلاعات و ارزش به شیوه ای کارآمد و ایمن منتقل، ذخیره و تأیید شود.
این توکن‌های رمزنگاری، می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند و می‌توانند با ویژگی‌های منحصربه‌فردی برنامه‌ریزی شوند که موارد استفاده آنها را گسترش می‌دهد.