نمایشگاه هنر ایران

حضور شما را در «نمایشگاه هنر ایران» گرامی می داریم. سایت و اپلیکیشن «هنر ایران» توسط تیم قدرتمند طراحی آپیدو در راستای تسهیل معاملات و حذف واسطه‌ها در عرصه هنر ایران طراحی گردیده و در شرایط مشخص زیر خدمات مربوطه را ارائه می نماید.

لذا این شرایط و قوانین به عنوان یک توافق الزام آور فیمابین هنرمندان و کاربران سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» در چارچوب ماده ۱۰ قانون مدنی خواهد بود.

ضروری است قبل از استفاده از خدمات «نمایشگاه هنر ایران» این شرایط را مطالعه فرمایید. بدیهی است استفاده از سایت و اپلیکیشن «هنر ایران»به منزله پذیرش این قوانین و مقررات است.

لطفا در نظر داشته باشید که در صورت ایجاد هرگونه موضوع اختلافی،حقوق و تعهدات طرفین بر اساس مفاد ذیل تعیین می شود و ادعای ناآگاهی و عدم اطلاع از ضوابط و مقررات مسموع نخواهد بود و هنرمند، کاربر با استفاده از سایت/اپلیکیشن عملا به مفاد ذیل رضایت داده و اعتراضی در آینده نخواهد داشت.

.


.

ماده۱-تعاریف

واژگان و اصطلاحاتی که در قوانین و مقررات حاضر مورد استفاده قرار گرفته است دارای معانی به شرح ذیل می باشد:

الف) «نمایشگاه هنر ایران»: نام و علامت تجاری ثبت شده متعلق به گروه برنامه نویسی آپیدو (Upido.ir) می باشد که به عنوان ارائه دهنده خدمات برخط از طریق سایت و اپلیکیشن متعلق به آن است.

ب) سایت: منظور نام دامنه ادرس www.honariran.org است که در مالکیت «نمایشگاه هنر ایران» است.

پ) اپلیکیشن: منظور نرم افزار «نمایشگاه هنر ایران» است که فعلا در دو سیستم عامل Android طراحی شده است.این نرم افزار در مالکیت «نمایشگاه هنر ایران» و تحت شمول قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای و سایر مقررات حمایتی مربوط است.

ت) سامانه «نمایشگاه هنر ایران»: منظور، مجموعه امکانات نرم‌افزاری «نمایشگاه هنر ایران» است که از طریق نیروی انسانی متخصص نسبت به ارائه خدمات از مرحله ثبت نام کاربران تا انجام پشتیبانی می‌پردازد.

ث) هنرمند / کاربر: منظور تمامی اشخاصی هستند اعم از ثبت کننده اثر و مخاطب که توسط شماره تلفن خود در سایت/اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» فعالیت می نمایند و در آینده ممکن است حسب صلاحدید و روش های تعیین شده توسط «نمایشگاه هنر ایران» در سطوح مختلف احراز هویت شوند.

ج)دارایی های فکری: شامل و نه محدود به تمامی متون، طرح های گرافیکی، رابط کاربری، رابط بصری، عکس، علائم تجاری، لوگو، کدهای نرم افزار و ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب و محتوای موجود در سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» است.

چ)حساب کاربری: صفحه ورود کاربران به سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» است که کاربر هر زمان می تواند به اطلاعات خود در قسمت “هنر ایران من ” دسترسی داشته باشد.

ح) پلتفرم: سکوی الکترونیکی است که با ایجاد فضایی برخط برای هنرمندان و کاربران امکان انجام معاملات بی واسطه را فراهم می نماید.

.


.

ماده ۲- شرایط عمومی استفاده از «نمایشگاه هنر ایران»

برای فعالیت در سایت / اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» شرایط زیر الزامی است:

۱-۲ داشتن ۱۸سال تمام شمسی و برای افراد کوچکتر، انتشار آثار هنری می بایست تحت نظر ولی وی انجام گیرد.

۲-۲ ثبت شماره تلفن همراه فعال که کد تایید به آن شماره ارسال می شود.

۳-۲ عدم مغایرت فعالیت و یا اثر با قوانین، مقررات، آیین نامه ها، بخشنامه ها، مصوبات و دستورالعمل های جاری جمهوری اسلامی ایران،دستورات مقامات قضایی ، عرف و نظم عمومی

۴-۲ عدم مغایرت فعالیت و یا اثر با قوانین و مقررات مندرج در سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران»

۵-۲ کاربر مسئولیت صحت اطلاعات شخصی خود و محتوای مندرج در عنوان و متن آگهی آثار هنری را برعهده دارد. لطفا توجه فرمایید ، مجددا تاکید می‌شود که «نمایشگاه هنر ایران» پلتفرمی کاربر محور است و مسئولیت صحت اطلاعات کاربری و محتوای آگهی آثار به شرح فوق با هنرمند، صاحب اثر یا کاربر است. «نمایشگاه هنر ایران» حق خود درخصوص احراز هویت و نظارت بر محتوای آگهی های آثار هنری در حدود امکانات و توانایی خود را محفوظ داشته اما چنین نظارتی رافع مسئولیت کاربر نبوده و مسئولیت نهایی با کاربر است.

۶-۲ تمامی محتواهای مندرج در سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» می بایست به زبان فارسی باشد.

.


.

ماده ۳-پشتیبانی سایت

۱-۳ «نمایشگاه هنر ایران» متعهد است با اطلاع از بروز نقص در سامانه، در حدود امکانات و توانایی خود،نسبت به رفع آن اقدام نماید و موظف به پشتیبانی فنی از این سامانه در چارچوب فوق الذکر می‌باشد.

۲-۳ کاربران می توانند در تمامی ساعات اداری و غیر تعطیل از طریق تلفن 34278518-051 و یا ارسال پرسش از طریق لینک پشتیبانی یا ارسال ایمیل به آدرس honariran.org@gmail.com در ارتباط باشند و «نمایشگاه هنر ایران» حتی الامکان متعهد به ارائه بالاترین سطح خدمات پشتیبانی در حدود امکانات و توانایی های خود می باشد.

۳-۳ به هنرمندان و هنردوستان عزیز یا بطور کلی کاربران توصیه می شود، قبل از برقراری ارتباط با پشتیبانی از طریق مشاهده آموزش ویدیویی و یا مراجعه به قسمت سوالات پرتکرار تجربه بهتری در استفاده از سایت/اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» داشته باشد.

.


.

ماده۴- سیاست های انتشار آگهی آثار هنری

۱-۴ هرگونه فعالیت و اقدامات کاربر که در فرآیند انتشار آگهی آثار هنری شامل موارد ذیل باشد ممنوع است و مسئولیت انتشار چنین آثاری به عنوان نقض قوانین و مقررات با کاربران است و «نمایشگاه هنر ایران» حق حذف آثار هنری یا آگهی های آثار با ویژگی های ذیل را به محض اطلاع خود یا دستور مقام قضائی یا شکایت اشخاص ثالث محفوظ داشته و کاربر نمی تواند به این موضوع اعتراض داشته یا تقاضای جبران خسارت نماید.

در موارد تکرار یا تعدد چنین اقداماتی «نمایشگاه هنر ایران» حق داشته نسبت به تعلیق موقت یا دائم فعالیت کاربر در سایت و اپلیکیشن خود اقدام نماید.

 • ثبت و انتشار هرگونه آثاری که خارج قلمرو سرزمینی ایران باشد.
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری که نگهداری، خرید و فروش آن در قلمرو سرزمینی ایران غیرقانونی باشد.
 • ثبت و انتشار هر گونه آگهی آثار هنری که در لیست کالاها و فعالیتهای ممنوعه قرار دارد.
 • ثبت و انتشار آگهی آثار هنری تکراری
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری که شامل عبارات غیر مرتبط با موضوع اثر هنری باشد.
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری که شامل محتوای مستهجن، مبتذل و دارای مضمون مخالف عرف، \ و اخلاق حسنه و مقررات حاکم باشد.
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری یا ثبت سفارش و استخدام هنرمند که شامل محتوای توهین آمیز و نشر اکاذیب و افترا و نقض حقوق مادی و معنوی اشخاص ثالث یا تعرض به اموال و دارایی ایشان باشد.
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری که شامل خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی ،بیان عقاید شخصی و یا دعوت به تظاهرات و کمپین ها و استفاده از امکانات «نمایشگاه هنر ایران» جز در خصوص اهداف تعیین شده باشد.
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری در دسته بندی نادرست
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری با عنوان و یا محتوا نادرست، مبهم و یا گمراه کننده
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری که مخل آرامش جامعه و یا مغایر با ارزش های «نمایشگاه هنر ایران» باشد
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری که ناقض حقوق مالکیت فکری «نمایشگاه هنر ایران» و اشخاص ثالث باشد
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری که در موارد خلاء قانونی به تشخیص نهاد های حوزه های تخصصی موقتا دارای محدودیت یا ممنوعیت باشد.
 • ثبت و انتشار هرگونه آگهی آثار هنری که منجر به نفرت پراکنی،بی احترامی به گروه های قومی و مذهبی و جنسیتی یا نقض ترتیبات حمایتی در خصوص حقوق زنان،کودکان،سالمندان،مهاجران خارجی و سایر موارد مشابه باشد.

2-۴سیاست های انتشار عکس در آگهی های آثار هنری، ثبت سفارش یا استخدام هنرمند:

۱-2-۴ هنرمندان، صاحبان اثر و به طور کلی کاربران درخصوص عکس های مرتبط با آگهی آثار خود نیز مانند کلمات و عبارات آگهی آثار یا ثبت سفارش مسئولیت دارد به نحوی که باید با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور و شرایط و مقررات سایت «نمایشگاه هنر ایران» و با رعایت و حفظ حقوق اشخاص ثالث اقدام نماید.

ضروری است در صورت تمایل به استفاده از عکس، کاربران از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمتی که ارائه می‌نمایند، استفاده کنند؛ اندازه‌ی تصویر می‌بایست حداقل 800*800پیکسل یا حداکثر 1000*1000پیکسل و حجم کل تصاویر ثبت شده در یک آگهی اثر هنری حداکثر ۲۰مگابایت باشد.

چنانچه یک یا چند بند از موارد زیر برای تصویر آگهی اثر هنری صدق کند، «نمایشگاه هنر ایران» این حق را محفوظ دانسته که از انتشار تصویر مورد نظر جلوگیری نموده یا متعاقبا نسبت به حذف آگهی اقدام نماید.

استفاده از تصویر لوگو مجموعه یا شرکت حقوقی (جز در دسته‌بندی ثبت سفارش و یا استخدام  هنرمند) تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت استفاده از تصاویر نامرتبط با اثر هنری یا ثبت سفارش طراحی یا استخدام استفاده از تصاویر متعلق به آثار دیگر در «نمایشگاه هنر ایران» استفاده از اسکرین‌شات و عکس‌های دانلودی یا به‌طور کلی عکسی که مستقیماً از خود موضوع  اثر گرفته نشده باشد استفاده از تصاویر ساخته شده با نرم‌افزار‌های طراحی سه‌بعدی و غیرواقعی برای نمایش کالا تصاویر مات و مبهم که ویرایش‌شده توسط نرم‌افزار باشد ترکیب تصویر چند عکس در یک عکس (کلاژ) تصویری که نیاز به چرخش داشته باشد استفاده از تصویر اثر با موضوع غیرمجاز استفاده از تصویر مغایر با شرایط عرف جامعه یا قوانین جمهوری اسلامی استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در ثبت اثر هنری نمایش قیمت، شماره تماس، ایمیل یا آدرس سایت در تصویر (نام هنرمند یا لوگو تایپ آن بلامانع است) تصویر حاوی متن، توضیحات، نام کسب‌و کار یا هرگونه عبارت تبلیغاتی

.


.

ماده۵- ضمانت اجرای سوءاستفاده از سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران»

۱-۵ این حق برای «نمایشگاه هنر ایران» محفوظ است که هرگاه لازم بداند اثر های هنری که مغایر با سیاست های انتشار را حذف کند.

۲-۵ این حق برای «نمایشگاه هنر ایران» محفوظ است که در راستای افزایش سطح امنیت کاربران،هرگاه لازم بداند حساب کاربری کاربرانی که قوانین و مقررات مندرج در این سند را رعایت نماید، موقتا یا به طور دائم به تشخیص خود تعلیق و یا مسدود کند.

۳-۵ کاربران و هنرمندان گرامی می توانند از طریق گزارش مشکل اثر ثبت شده و یا ارتباط با پشتیبانی استفاده کنند تا در برخورد با هرگونه مشکل و یا محتوای نامناسب به «نمایشگاه هنر ایران» کمک نمایند و «نمایشگاه هنر ایران» با اخذ تصمیمات فنی و قانونی لازم بتواند در کنار هنرمندان و کاربران خود به کاهش خطرات احتمالی و افزایش کیفیت در خدمات رسانی اقدام نماید.

۴-۵ «نمایشگاه هنر ایران» درخصوص استرداد یا عدم استرداد وجوه بابت آگهی های آثار هنری که بدون رعایت شرایط فوق الذکر انتشار یافته یا مسدود شده اند،با لحاظ شرایط هر مورد بررسی و تصمیم گیری خواهد نمود که در روابط کاربر و «نمایشگاه هنر ایران» لازم الاتباع است.

۵-۵ سوء استفاده از سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» به هر روشی، استفاده از برنامه‌های مخرب و جاسوسی، استفاده از ربات‌ها، کرال کردن اطلاعات، استفاده از اختلال سرویس‌ها و هر نوع روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت، اپلیکیشن و محتویات آن شامل شماره تماس،تصویر و توضیحات آگهی اثر هنری از طریق هر سیستم و شبکه ممنوع است و در صورت مشاهده چنین فعالیت‌هایی، حق هرگونه پیگیری از راه های قانونی برای «نمایشگاه هنر ایران» محفوظ خواهد بود. همچنین «نمایشگاه هنر ایران» می تواند به صلاحدید خود دسترسی کاربر متخلف را به سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» محدود و یا مسدود سازد.

.


.

ماده ۷-حقوق و مسئولیت های «نمایشگاه هنر ایران»

۱-۷ حسب تاییدیه صادره از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (در حال انجام است)، «نمایشگاه هنر ایران» به عنوان یک مرجع قانونی ذیصلاح پلتفرم ارائه دهنده خدمات میزبانی می باشد.

مطابق بند «ب» ماده ۱ آیین نامه جمع آوری و استناد پذیری ادله الکترونیکی مصوب ۱۳۹۳، سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران»، فضای ایجاد شده توسط سامانه های رایانه‌ای، مخابراتی و ارتباطی تحت تصرف یا کنترل خود را به کاربران واگذار می‌کنند تا توسط کاربر متقاضی، داده‌های رایانه‌ای را جهت نگهداری، انتشار، توزیع یا ارائه در شبکه‌های داخلی یا بین‌المللی یا هر منظور دیگر ذخیره یا پردازش کنند.

بر این اساس سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» دقیقاً و منطبق با این تعریف، فضایی را در سامانه رایانه‌ای خود در اختیار کاربران قرار میدهد تا ایشان به انتشار آگهی های آثار هنری خود مبادرت ورزند و بنابراین عمل انتشار مستقیماً توسط خود کاربر صورت می‌پذیرد و سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار، عرضه و پالایش آگهی ها هنری ندارد.

۲-۷ کاربران با فعالیت در سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران»،موافقت خود را در زمینه عدم مسئولیت «نمایشگاه هنر ایران» در رابطه با اقدامات سایر کاربران اعلام نموده اند. با این وجود، به دلیل دغدغه مند بودن «نمایشگاه هنر ایران» برای حفظ آرامش کاربران، پیشنهاد می شود همواره قبل از اقدام به خرید و فروش، راهنمای خرید امن را در سایت و یا اپلیکیشن مطالعه شود.

۳-۷ تمامی محتویات آگهی آثار هنری اعم از موضوع،توضیحات،لینک و… توسط کاربران عرضه می شود، بنابراین «نمایشگاه هنر ایران» از این منظر هیچ گونه مسئولیتی از جمله و نه محدود به تضمین کیفیت، امنیت، قیمت و … ندارد.کاربران باید همواره احتیاط های لازم را جهت انجام معاملات خود داشته و توجه نمایند صرف انتشار آگهی آثار در «نمایشگاه هنر ایران» به معنای قبول مسئولیت یا تضمین صحت مندرجات و تضمین قیمت و امنیت و سایر موارد توسط «نمایشگاه هنر ایران» نیست و نهایتا طرفین هر معامله درخصوص این موضوعات مسئولیت دارند و حق رجوع به «نمایشگاه هنر ایران» وجود ندارد.

۴-۷ «نمایشگاه هنر ایران» هیچ گونه مسئولیتی در خصوص مشکلات احتمالی در استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی در قبال کاربران ندارد.

۵-۷ «نمایشگاه هنر ایران» هیچ گونه مسئولیتی در خصوص خسارتهای مستقیم و غیرمستقیم ناشی از ارتباط کاربران با یکدیگر ندارد، حتی اگر خسارات قابل پیش بینی باشد.

۶-۷ «نمایشگاه هنر ایران» هیچ گونه مسئولیتی در خصوص کامل بودن یا صحت و جامعیت و اصالت اطلاعات منتشر شده توسط کاربران ندارد.مسئولیت صحت اطلاعات وارده اولا؛ با کاربری است که آگهی آثار را انتشار داده و ثانیا؛ کاربری که قصد معامله یا هرگونه ارتباط با هنرمند، صاحب اثر یا به طور کلی آگهی دهنده اثر هنری را دارد باید اقدامات لازم درخصوص راستی آزمایی را نموده و صرفا با ریسک و مسئولیت خود و با کسب اطلاعات لازم عمل نماید و حق رجوع به «نمایشگاه هنر ایران» بابت این موارد وجود ندارد.

۷-۷ «نمایشگاه هنر ایران» هیچ گونه مسئولیتی در خصوص خسارات جانی و یا مرگ و یا آسیب روحی و روانی ناشی از سهل انگاری کاربران یا آگهی اثر مربوطه اعم از مادی و معنوی ندارد.

۸-۷ «نمایشگاه هنر ایران» هیچ گونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب و یا رفتار متقلبانه توسط کاربران ندارد.

۹-۷ «نمایشگاه هنر ایران» هیچ گونه مسئولیتی در خصوص هرگونه زیان کسب و کار، از جمله از دست دادن سود، درآمد، استفاده، تولید، پس انداز پیش بینی شده، کسب و کار، قراردادها، فرصت های تجاری ندارد.

۱۰-۷ «نمایشگاه هنر ایران» هیچ گونه مسئولیتی در خصوص هک شدن احتمالی سایت یا قطع شدن و اختلال موقت خدمات به دلایل فنی یا قطع اینترنت یا از دست رفتن سوابق و اطلاعات به دلایل مشابه و ایراد خسارت به کاربران درخصوص هریک از موارد ذیل بدون قید انحصار ندارد. این امر صرف نظر از اقدامات معقول و متعارف «نمایشگاه هنر ایران» جهت صیانت از حقوق کاربران میباشد و شامل موضوعات غیرقابل پیش بینی یا خارج از کنترل «نمایشگاه هنر ایران» یا موارد فورس ماژور است.

۱۱-۷ «نمایشگاه هنر ایران» در خصوص هرگونه خسارت وارده به آن دست از کاربرانی که به هر طریق و یا به هر منظور، اطلاعات خود از جمله شماره همراه و یا کد تایید ارسالی «نمایشگاه هنر ایران» و یا هر نوع اطلاعات دیگر را در اختیار اشخاص حقیقی و یا حقوقی مانند سایت/اپلیکیشن هایی غیر از سایت رسمی «نمایشگاه هنر ایران» قرار دهند، هیچ گونه مسئولیتی ندارد و هرگونه مسئولیت ناشی از آن بر عهده صاحب شماره تلفن خواهد بود.

.


.

ماده۸-حفاظت از حریم خصوصی

۱-۸موارد عمومی

۱-۱-۸ سیاست حفظ حریم خصوصی،قواعد رفتاری سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» در مورد استفاده،ذخیره سازی قانونی و محافظت از اطلاعات شخصی کاربران را توصیف می کند.

۲-۱-۸ با استفاده از سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران»،کاربران صریحا رضایت خود را برای جمع آوری،استفاده و حفظ اطلاعات شخصی به «نمایشگاه هنر ایران» اعلام می نمایند.

۳-۱-۸ «نمایشگاه هنر ایران» ممکن است در هر زمان،سیاست حفظ حریم خصوصی خود را تغییر دهد که تداوم استفاده از سایت یا اپلیکیشن توسط کاربر به معنای رضایت بی قید و شرط نسبت به این تغییرات می باشد.لذا به کاربران توصیه می شود مرتبا این سیاستنامه را مطالعه فرمایند.تغییرات در حفظ حریم خصوصی در سایت و اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» قرار داده می شود.

۲-۸اطلاعات جمع آوری شده از کاربران

۱-۲-۸همه می توانند بدون ثبت نام به سایت و یا اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» مراجعه نمایند.هنگامی که افراد تصمیم می گیرند از طریق شماره تلفن همراه خود در سایت و یا اپلیکیشن ثبت نام نمایند موافقت صریح خود را در خصوص استفاده، ذخیره سازی قانونی و محافظت از اطلاعات شخصی خود اعلام می نمایند.

۲-۲-۸ اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور جهت حفظ سطح خدمات جمع آوری و ذخیره و استفاده خواهد شد که شامل آدرس پروتکل اینترنت (IP)، نوع شبکه و نوع و نسخه مرورگر، اطلاعات مهم دستگاه هنگام وقفه‌ها (Crashes) شامل وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل رم و میزان فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکه دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ می باشد.

۳-۸نحوه استفاده «نمایشگاه هنر ایران» از اطلاعات شخصی کاربران

کاربران با ایجاد حساب کاربری در سایت و یا اپلیکیشن «نمایشگاه هنر ایران» با استفاده آن از اطلاعات شخصی خود برای اهداف ذیل صراحتا اعلام موافقت می کنند:

ارتباط با هنرمندان و کاربران

جلوگیری از کلاهبرداری،مزاحمت و …

بهبود تجربه کاربری

سایر اهدافی که به صورت مشروع و قانونی توسط «نمایشگاه هنر ایران» تعیین می شود

۴-۸نگهداری و حفاظت از داده های هنرمندان و کاربران

۱-۴-۸«نمایشگاه هنر ایران» بنابر ماده ۵ آیین نامه ادله استناد پذیری الکترونیکی،موظف است اطلاعات کاربران خود را حداقل تا شش ماه پس از خاتمه اشتراک و محتوای ذخیره شده و داده ترافیک حاصل از تغییرات ایجاد شده را حداقل تا پانزده روز نگهداری کند.

۲-۴-۸«نمایشگاه هنر ایران» ممکن است در راستای مطابقت عملکردش با قوانین و مقررات کشور اطلاعات موضوع این سند را در جریان رسیدگی قضایی و تنها در پاسخ به دستور مراجع ذی‌صلاح در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار دهد.

۳-۴-۸ «نمایشگاه هنر ایران» به اشخاص ثالثی که به نحوی در ارائه خدمات با ما همکاری می‌کنند یا وابسته به «نمایشگاه هنر ایران» هستند، تنها در چارچوب این سند اجازه استفاده و پردازش اطلاعات شخصی شما را می‌دهد.

۴-۴-۸ «نمایشگاه هنر ایران» تمام تلاش خود را در جهت حفظ و نگهداری داده های شخصی کاربران می کند اما در صورت وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی یا خارج از کنترل خود و اختلال در بستر اینترنت کشور «نمایشگاه هنر ایران» هیچ گونه مسئولیتی در قبال مخدوش شدن داده های کاربران ندارد.

۵-۸سیاستهای مربوط به چت در بخش دیدگاه

چت در دیدگاه «نمایشگاه هنر ایران» یک فضای ارتباطی عمومی بین هنرمند یا آگهی دهنده اثر و آگهی‌بیننده است که با هدف تسهیل ارتباط و معاملات ارائه شده‌ است. هرگونه استفاده از چت دیدگاه «نمایشگاه هنر ایران» به معنی پذیرفتن ضوابط و شرایط ذیل است:

۱-۵-۸مکاتبات کاربران از طریق چت دیدگاه باید مربوط به آگهی اثر هنری مشخص و در خصوص ارائه و یا دریافت کالا و خدمات مورد اشاره باشد و استفاده از آن بابت مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی و ارتباط بابت سایر امور سیاسی و اجتماعی مجاز نیست.

۲-۵-۸استفاده از چت دیدگاه «نمایشگاه هنر ایران» صرفاً باید مربوط به معاملات باشد و «نمایشگاه هنر ایران» ممکن است برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت، کلاهبرداری در صورت لزوم بر مکاتبات، نظارت ماشینی یا انسانی انجام دهد.

۳-۵-۸مواردی از قبیل ارسال پیام و محتواهای غیراخلاقی یا نامربوط به معامله، استفاده از ادبیات غیرمؤدبانه، انجام هرگونه تبلیغات، ارائه اجناس و خدماتی که خلاف شرایط و قوانین هستند و همچنین ارسال پیام‌های انبوه، در صورتی که توسط کاربران گزارش شوند، مورد بررسی قرار گرفته و طبق قوانین «نمایشگاه هنر ایران» ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن دائمی حساب کاربر متخلف شود.

۴-۵-۸کاربران متعهد هستند کلیه قوانین و مقررات جاری کشور از جمله در خصوص ممنوعیت هرگونه مزاحمت،توهین،فحاشی،افترا و نشر اکاذیب و سایر عناوین کیفری را در محیط چت دیدگاه «نمایشگاه هنر ایران» رعایت نمایند و بدیهی است که در صورت نقض این موارد شخصا مسئول بوده و «نمایشگاه هنر ایران» علاوه بر حمایت از اشخاص زیان دیده شخصا نیز حق پیگیری کیفری موضوع یا مطالبه جبران خسارت خود را محفوظ میدارد.«نمایشگاه هنر ایران»ممکن است در چنین موارد به تشخیص خود اقدامات لازم از جمله در خصوص تعلیق موقت یا مسدودی دائم حساب اشخاص متخلف را انجام دهد.

کاربرانی که از نقض مقررات فوق صدمه دیده اند رضایت داده اند که موضوع را فقط علیه کاربر متخلف پیگیری نموده و ادعایی علیه «نمایشگاه هنر ایران» نداشته باشند.

هرگاه در خصوص موارد فوق،مراجع قانونی و قضائی از «نمایشگاه هنر ایران» پیگیری نمایند «نمایشگاه هنر ایران» کلیه اطلاعات لازم را در اختیار ایشان قرار خواهد داد و اگر بابت این پیگیری ها توسط مراجع صالحه هزینه هایی به «نمایشگاه هنر ایران» تحمیل شود، «نمایشگاه هنر ایران» حق رجوع به کاربر متخلف را دارد.

.


.

ماده ۹-سیاستهای مربوط به کلاهبرداری و مزاحمت

هرچند «نمایشگاه هنر ایران» علی الاصول مسئولیتی در قبال صحت سنجی معاملات نداشته و کاربران خود باید در هنگام معامله نسبت به احراز هویت طرف قرارداد و اطمینان از صحت و امن بودن شرایط قرارداد اقدام نمایند منتهی «نمایشگاه هنر ایران» حق پیگیری اقدامات لازم درخصوص موارد وقوع تخلف را برای خود محفوظ می دارد.

«نمایشگاه هنر ایران» حتی الامکان سعی نموده شگردهای وقوع کلاهبرداری را مسدود نموده و کاربران متخلف که قصد اقدامات مجرمانه دارند را مسدود نماید و گزارش و اطلاعات مربوط به موارد تخلف را در اختیار مقامات ذیصلاح قرار دهد.

این اقدامات علی رغم شرط عدم مسئولیت «نمایشگاه هنر ایران» با توجه به ماهیت پلتفرم و قوانین مربوطه و قبول کاربران و در راستای سیاست ها و ارزش های «نمایشگاه هنر ایران» می باشد.

کاربران با استفاده از «نمایشگاه هنر ایران» نسبت به چارچوب فوق رضایت داده و به ویژه قبول دارند که اگر اقدامی انجام داده که طبق شرایط قراردادی یا قوانین لازم الاجرا تخلف یا جرم باشد «نمایشگاه هنر ایران» حق دارد به تشخیص خود اقدامات بازدارنده و تدابیر مقابله با وقوع تخلف را به انجام رساند.

«نمایشگاه هنر ایران» در مقابل هرگونه سوءرفتار که موجب خدشه دار شدن آرامش کاربران و یا اضرار به ایشان شود، مانند کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای کاربران،حق واکنش شدید نسبت به مرتکب را شامل و نه محدود به مسدودی،تعلیق و … برای خود محفوظ می داند.

.


.

ماده ۱۰-استفاده از کوکی ها

«نمایشگاه هنر ایران» ممکن است از کوکی‌ها (cookies) در جمع‌آوری اطلاعات استفاده کند. کوکی فایلی است که به درخواست یک سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید.

.


.

ماده ۱۱-حل و فصل اختلافات
در صورت بروز هرگونه اختلاف فیمابین کاربر و «نمایشگاه هنر ایران» ،طرفین مساعی نموده که موضوع حتی الامکان از طریق مذاکره حل و فصل شود. در این خصوص کاربر متعهد به همکاری با «نمایشگاه هنر ایران» و ارائه اطلاعات لازم و عنداللزوم حضور در جلسات حضوری یا آنلاین می باشد. در صورت عدم حصول توافق ظرف ۱۰ روز از تاریخ اعلام قصد حل اختلاف از طریق مذاکره، «نمایشگاه هنر ایران» نسبت به تعیین کارشناس رسمی دادگستری متخصص و مستقل اقدام خواهد نمود که با رضایت کاربر نسبت به بررسی موضوع و حل اختلاف اقدام نماید. در صورتی که اختلاف به هر دلیل حل و فصل نشود ، هر یک از طرفین مختار خواهند بود که به مرجع قضایی مراجعه نمایند. .

.

ماده۱۲-سایر اطلاعات

سرشماره‌هایی که «نمایشگاه هنر ایران» صرفا برای ارسال پیامک معرفی، کد تایید یا اطلاع از عدم پذیرش یا پذیرش آثار هنری از آن‌ها استفاده می‌کند عبارتند از:

 • 09810008284
 • 09158007730
 • 09154007730
 • 05134278518

بنابراین دیگر شماره هایی که به نام «نمایشگاه هنر ایران» به کاربران پیامک ارسال می کنند مورد تایید «نمایشگاه هنر ایران» نمی باشند.

.


.

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا شرایط و قوانین کلی استفاده از «نمایشگاه هنر ایران» را به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را مبهم یا کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق دیدگاه با ما در میان بگذارید.