نمایشگاه هنر ایران

ترکیب رنگ های دیگر با رنگ آبی در دکوراسیون منزل

نمایشگاه هنر ایران: ترکیب رنگ های دیگر با رنگ آبی در دکوراسیون منزل

آیا در محیط خانه خود حوس رنگ آبی کرده اید؟ اجازه دهید مجموعه‌ای از طرح‌ها با رنگ آبی را برایتان معرفی کنم. رنگی که مطمئنا خلق و خوی شما را آرام خواهد کرد.
دیوارها و سقفی به رنگ آبی آسمانی، اتاق بازی جذابی را ایجاد می‌کند. سبز روشن دیوارهای پایینی را پوشش می‌دهد و مبلمان را با رنگ سبز راه راه بپوشانید. پرده‌های راه راه رنگی نیز مناسب این دکوراسیون می‌باشد. یک میز با رنگ نارنجی گرم بسیار عالی خواهد بود.

طرح رنگی شاد
آبی آسمانی + سبز + زرد
استفاده از این سه رنگ شبیه به یکدیگر ( سه رنگی که در چرخه رنگ‌ها، کنار یکدیگر قرار می‌گیرند )، نمی‌تواند شکست طرح رنگ‌ها باشد. آبی، زرد، و سبز، همواره ترکیب شادی را به وجود می‌آورند. درجات مختلف رنگ آبی آسمانی به عنوان پس زمینه برای چاپ‌های سرگرم کننده، مناسب می‌باشد؛ که رنگ‌های بکار رفته بر روی خود را به خوبی نشان می‌دهد. یک ترکیب رنگ موفق، حالت خلسه خوبی را ایجاد می‌کند. یک صندلی حصیری و یک صندلی با روکش کتان، حالت آرامش بخشی را به وجود می‌آورد.

طرح رنگی لوکس
آبی فولادی + نقره‌ای + مرواریدی
آبی خنثی با درجاتی از نقره‌ای خاکستری و سفید مرواریدی، جلوه‌ای شگفت انگیز به اتاق می‌دهد. این ترکیب رنگ، حسی اقیانوسی دارد، به ویژه هنگامی که با پارچه‌های مجلل و جزئیات ظریف ترکیب شده باشد.

طرح رنگی شادمان
درجه‌هایی از آبی + زرد لیمویی
از چندین درجه مختلف رنگ آبی استفاده کنید. از صندلی حصیری آبی تیره گرفته تا مبلمان آبی بسیار کمرنگ. از رنگ‌های زرد لیمویی و سفید و بژ نیز برای ترکیب دکور استفاده نمایید.

نمایشگاه هنر ایران: طرح رنگی کلاسیک
آبی آسمانی + سفید + رنگ کدو تنبل
ترکیب رنگ‌های آبی و سفید، ترکیبی فوق العاده برای اتاق غذاخوری می‌باشد. می‌توانید از رنگ گرم کدو تنبل برای صندلی میزبان بهره ببرید.

طرح رنگی راحت
آبی اقیانوس + قرمز + سبز برگی
سبز و آبی جفت طبیعی یکدیگر محسوب می‌شوند. به آسمان و درختان یا فضای جنگل فکر کنید. با ترکیب این دو رنگ، فضای هر اتاقی آرام می‌شود. برای تعادل بین این دو رنگ، قرمز را به عنوان رنگ چاشنی وارد کنید.

پالِت رنگی باشکوه
آبی نیلگون + رنگ ذغال سنگ + ماهوتی
با این سه رنگ اشباع شده، ترکیب خاصی را ایجاد کنید. در اینجا، از مبلمان چوبی تیره رنگ به عنوان زمینه استفاده کنید. و کاتالیزوری برای رنگ آبی نیلگون پوشش صندلی‌ها محسوب می‌گردد. برای دیوارهای اتاق غذاخوری، می‌توانید از رنگ نیمه براق استفاده کنید. در اینجا رنگ خاکستری مات پیشنهاد می‌شود. ضمنا، قالیچه‌ای به رنگ عسل نیز مناسب این دکور می‌باشد.

طرح رنگی مکمل
آبی + نارنجی
برای آنکه طرح رنگی جالب توجهی را ایجاد نمایید، این دکوراسیون را انتخاب کنید. رنگ‌هایی که در چرخه رنگ، در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، مانند آبی و نارنجی، کنتراست فوق العاده‌ای ایجاد می‌کند. برای تعادل بین این دو رنگ، رنگ روی را به عنوان رنگ چاشنی وارد کنید.

نمایشگاه هنر ایران: طرح رنگی بی نظیر
کبالت + سیاه + سفید
درباره رنگ‌های تیره، حس قدرت وجود دارد. به رنگ‌هایی که برای یونیفورم‌ها و لباس‌های رسمی انتخاب می‌شوند، فکر کنید و احساس جاذبه را به دکوراسیون اتاق منتقل می‌کنند. اگر به دنبال ترکیب رنگ خاصی هستید، از آشپزخانه سفید، میزی به رنگ کبالت، و صندلی‌های مشکی استفاده کنید.

طرح رنگی تصفیه شده
آبی چین + بژ رز
برای ترکیب رنگی خنثی، از دیوارهایی به رنگ بژ رزی، مبلمانی به رنگ سفید، و آبی چینی بهره ببرید تا اتاق نشیمن فوق العاده‌ای درست کنید. می‌توانید از پرده‌های طرح دار و کوسن‌های گلدار استفاده کنید.

طرح رنگی سرزنده
آبی آسمانی + سبز + نارنجی
دیوارها و سقفی به رنگ آبی آسمانی، اتاق بازی جذابی را ایجاد می‌کند. سبز روشن دیوارهای پایینی را پوشش می‌دهد و مبلمان را با رنگ سبز راه راه بپوشانید. پرده‌های راه راه رنگی نیز مناسب این دکوراسیون می‌باشد. یک میز با رنگ نارنجی گرم بسیار عالی خواهد بود.

طرح رنگی ساحلی
آبی جین + قهوه‌ای + رنگ کتان
این طرح که بسیار معمول است، با کمی تغییر به دکوری مدرن تبدیل می‌شود. در اینجا با آبی جین، قهوه‌ای کمرنگ، و کتان سفید، مناسب این سبک کلاسیک می‌باشد. با صندلی‌هایی که با پارچه راه راه آبی کلاسیک پوشیده شده اند، دکوراسیون را زیبا کنید. با یک مبلمان و کف تیره رنگ، طرحی کلاسیک را ایجاد کنید. با استفاده درجه‌هایی رنگ چوب بامبو، حس خانه‌ای ساحلی را ایجاد کنید. دیوارهای سفید، بسیار این حس را تقویت خواهد کرد.

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا ترکیب رنگ های دیگر با رنگ آبی در دکوراسیون منزل را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =