نمایشگاه هنر ایران

رنگ رکن اصلی در دکوراسیون اتاق کودک

نمایشگاه هنر ایران: رنگ رکن اصلی در دکوراسیون اتاق کودک

یکی از ارکان مهم در دکوراسیون اتاق کودک، انتخاب رنگ مناسب برای دیوار است. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که:
برای اتاق خواب رنگارنگ کودکمان چه رنگ دیواری مناسب‌تر است؟
بهترین رنگ برای دیوار اتاق کودک چه رنگی است؟

سوال:
اتاق بچه‌های من از وسایل‌های چند رنگ مختلف مثل قرمز و بنفش و صورتی و سفید و کرم و پرده‌های مشکی ساده چیده شده. میخوام یه رنگ مناسب برای دیوار انتخاب کنم. شما چه رنگی رو پیشنهاد می‌کنین؟

پاسخ:
چرا رنگ مشکی را برای پرده اتاق خواب بچه‌ها انتخاب کردید؟
اگر دلیلش نور زیاد اتاق بوده است می‌توانستید از دو یا حتی سه لایه پرده که به ترتیب از جنس ضخیم تا نازک و توری باشند استفاده کنید چرا که یکی از نیازهای اتاق کودکان نور است.
با توجه به رنگ‌های استفاده شده در اتاق خواب بچه‌ها حدس می‌زنم که باید دختر باشند. شما سه گزینه برای انتخاب دارید:
نمایشگاه هنر ایران: از آنجایی که تعداد رنگ‌های موجود در اتاق خواب بچه‌ها زیاد است بهتر است رنگ جدیدی را اضافه نکنید و یکی از رنگ‌های استفاده شده در اتاق خواب که کمترین حجم را دارد ( تعداد وسایل کمتری از آن رنگ داریم) را با قدرت کمتر ( قرمز کم رنگ، بفش کم رنگ، صورتی کم رنگ) برای دیوارها استفاده کنید.
اگر رنگ دیوارها سفید یا کرم است می‌توانید از استیکر متناسب با اتاق و سن بچه‌ها در روی یکی از دیوارها استفاده کنید.
استفاده از کاغذ دیواری با نقوش ظریف و رنگ‌های روشن برای تمام دیوارها و یا نقش‌هایی مانند جنگل و آسمان و دریا برای یک یا دو دیوار

دکوراسیون اتاق کودک با الهام از شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه اش
در دکوراسیون اتاق خواب بچه‌ها مساله‌ای که بسیار مهم است البته با توجه به سن بچه‌ها، خلاقیت و هیجان و راحتی است. یک ایده فوق العاده برای بچه‌ها می‌تواند شخصیت دادن به اتاق با توجه به علایق و سن و سال و جنسیت بچه‌ها باشد. مثلا اگر دو فرزند شما در یک اتاق هستند می‌توانید تخت خواب و روتختی و دیوار سمت هر یک از آن‌ها را به صورت جداگانه چیدمان کنید و یا اگر علایق متفاوتی ندارند می‌توانید کل اتاق را با توجه به مثلا کارتون یا فیلم مورد علاقه شان چیدمان کنید، پسرهایی که دوست دارند اتاق و تخت خوابشان شبیه دزدان دریایی باشد یا دخترهایی که عاشق پرنسس یخی هستند.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا رنگ رکن اصلی در دکوراسیون اتاق کودک را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 7 + 3 =