نمایشگاه هنر ایران

نکاتی برای چیدمان اتاق‌ها برای افراد بچه دار

نمایشگاه هنر ایران: نکاتی برای چیدمان اتاق‌ها برای افراد بچه دار

همانطور که می‌دانیم در خانه‌ای که کودکان باشند آن خانه به قوائد و قوانینی نیازمند می‌باشد که درصورت انجام دادن یا ندادن آن تائیراتی برجای خواهد گذاشت. در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت:

قواعد بچه‏‌ها
1 – ما به اتاق‏های زیادی برای بازی کردن نیاز داریم. بهتر است وسایل‏تان را از دسترس ما دور نگه دارید. یک قفسه و تاقچه‏‌هایی برای گذاشتن وسایل تزیینی اختصاص دهید، تا زمین اتاق برای بازی کردن ما خالی شود.
2 – بهتر است کف‏ زمین برای بازی کردن با اسباب‏بازی‏هایمان و غذا خوردن خالی باشد. قالیچه طرح‏دار روی زمین پهن کنید تا ما به راحتی روی آن غلت بزنیم و اگر هم کثیف شد لکه‏‌ها و کثیفی‏های روی آن زیاد دیده نشود.
3 – جنس میز پذیرایی وسط را از نوع مقاوم انتخاب کنید که در برابر آسیب و خط افتادگی دوام بیاورد. بچه‌‏های شما دوست دارند روی میز اتاق نشیمن خانه بسازند و ماشین بازی کنند.
4 – پارچه‌‏های ارزان و خوش‏نقش برای پرده‌‏ها در نظر بگیرید و آن‌ها را با حلقه‏ به چوب‏ پرده متصل کنید که به سادگی جلو و عقب بروند. بچه‌‏ها دوست دارند خودشان پرده را باز و بسته کنند، پس بهتر است که تدبیری اتخاذ کنید که پرده اتاق‏تان صدمه نبیند.
5 – قسمت پایین دیوارها را توسط تخته‌‏های چوبی بپوشانید تا از آسیب‏دیدگی دیوارها ممانعت شود.
6 – برای صندلی‏های ناهار خوری حتماً روکش چرمی در نظر بگیرید، زیرا بسیار راحت‏تر از پارچه تمیز می‏شود. کافی است یک دستمال نمدار به آن بکشید تا لکه‏‌های چربی غذا از روی آن‌ها پاک شود.
7 – رومیزی ناهارخوری را کوتاه انتخاب کنید طوری که فقط وسط میز را بپوشاند. در این صورت گوشه‏‌های آویزان رومیزی توسط کودکان کشیده نمی‏شود و ظروف روی زمین نمی‏افتد.
8 – کف‏پوش‏های لمینیت خیلی سریع و آسان تمیز می‏شوند و به صرفه‏تر هستند.
9 – اگر کشوهای بوفه ظروف مدل بدون دستگیره باشند مناسب‏تر است، چون کودکان نمی‏توانند به سهولت کشو را بیرون بکشند.
10 – ما دوست داریم روی تخت‏خواب‏ها بالا و پایین بپریم، بنابراین روتختی سفید انتخاب نکنید. نوع معمولی آن را انتخاب کنید تا به راحتی شسته شود. از کوسن‏ها و بالشت‏های طرح‏دار و رنگی استفاده کنید تا زود کثیف نشوند.

نمایشگاه هنر ایران: اتاق نشیمن
1 – استفاده از مبل با روکش چرمی، هم نمای خوبی دارد و هم نگهداری آن راحت است و هرگز از مد نمی‏افتد.
2 – عسلی‏های زیرمیز وسط، می‏توانند نشیمنگاه‏‌های متفاوتی باشند و در مواقعی که تعداد مهمان‏ها زیاد است، در گوشه و کنار اتاق قرار گیرند.
3 – می‏توانید برای منظم نگه داشتن فضا، درهای کمدهای دیواری را با کاغذهای نقش‏دار بپوشانید تا نمای بهتری در اتاق‏تان ایجاد شود. این کمدها، قفسه‌‏های مناسبی برای نگهداری اسباب‏بازی‏ها و وسایل‏پذیرایی دارند و در اتاق‏نشیمن کارآیی مهمی را عرضه می‏کنند.
4 – برای نقاشی دیوار از رنگ‏های قابل شست‏وشو استفاده کنید به ویژه دیوار بالای شومینه که زودتر از بقیه قسمت‏ها دوده‏ می‏گیرد و بدنما می‏شود.
5 – روکش مبل‏ها را قابل شست‏ و شو انتخاب کنید. این نوع روکش‏های پارچه‏‏ای برای اتاق‏ نشیمن مناسب‏ترند، به خصوص وقتی توسط بچه‏‌ها مایعاتی روی آن می‏ریزد، می‏شود به خوبی آن‌ها را شست و به حالت اولیه برگرداند.

اتاق خواب
1 – از تخت خواب‏هایی که زیر آن قفسه دارد برای اتاق‏تان استفاده نمایید. زیرا فضایی مناسب است برای جای دادن اسباب‏بازی‏های بچه‏‌ها، حوله‌‏ها و ملحفه‌‏ها.
2 – تخت‏خوابی را برای اتاق خواب‏تان تهیه کنید که قسمت بالای آن از بدنه اصلی تخت جدا شود، تا هر چند گاه یک بار بتوانید برای نو کردن دکور، رنگ چوب آن را تغییر دهید و با رنگ‏آمیزی جدید ظاهر آن را عوض کنید یا کلاً آن را بردارید.
3 – از چراغ‏های آویز سقفی در کنار تخت‏خواب استفاده کنید و آن‌ها را بالای پاتختی و تابلوها آویزان نمایید تا خطر سرنگون شدن چراغ‏ها از روی پاتختی پیش نیاید.
4 – پرده‌‏هایی که در بالا جمع می‏شوند برای محیط اتاق‏خواب خیلی مناسب‏اند، چون جای دست بچه‏‌ها روی پرده باقی نمی‏ماند.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا نکاتی برای چیدمان اتاق‌ها برای افراد بچه دار را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 66 + = 76