نمایشگاه هنر ایران

4 نکته مهم و قابل توجه جهت چیدمان دکوراسیون اتاق‌نشیمن

نمایشگاه هنر ایران: 4 نکته مهم و قابل توجه جهت چیدمان دکوراسیون اتاق‌نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن یکی از قسمت‌های مختلف خانه است. اگر می‌خواهید برای اتاق نشیمن تان یک دکوراسیون زیبا و جذاب بچینید کافی است چند نکته مهم را بدانید.

آیا می‌خواهید اتاق نشیمن خود را طراحی کنید یا چیدمان آن را تغییر دهید؟
چه چیزهایی در فهرست شما موجود است؟ یک اتاق نشیمن به لوازم مختلفی از جمله مبل، صندلی، میز عسلی و غیره احتیاج دارد اما این مکان تنها با این لوازم کامل نمی‌شود. اگر می‌خواهید اتاق نشیمنی زیبا و جذاب داشته باشید، باید چیزهای دیگری نیز به آن بیافزایید. اگر چه سلیقه افراد از هم متفاوت است اما هر خانه‌ای به این 4 مورد احتیاج دارد.

1 – بالشتک برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق نشیمن
اتاق پذیرایی به دلایلی احتیاج به بالشتک دارد که اول از همه راحتی آن است. حتی نرم و راحت‌ترین مبل‌ها و صندلی‌ها نیز به بالشتک احتیاج دارند. ممکن است گاهی کمر شما به پشتی بیشتری احتیاج داشته باشد یا شاید بخواهید روی مبل چرتی بزنید و احتیاج برای بالشی برای سرتان داشته باشید. در هر صورت هر مبل و صندلی به حداقل دو تا بالشتک نیاز دارد.
کاربرد دیگر باشتک تزیینی بودن آن است. وجود بالشتک در اتاق نشیمن این فرصت را به شما می‌دهد تا طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را به فضای خانه تان بیافزایید. با تغییر فصل نیز می‌توانید آن‌ها را با صرف هزینه‌ای اندک تغییر دهید.

2 – موجودی زنده برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق نشیمن
هر اتاق نشیمن به یک موجود زنده احتیاج دارد. بدین منظور گیاهان گزینه خوبی هستند. اگر بودجه کافی برای این کار دارید، چند گلدان درختچه خریداری کنید اما اگر نمی خواهید پول زیادی بپردازید، گل‌های تازه بهترین انتخاب هستند.
گیاهان هوای تازه و زندگی را به فضای خانه تان راه می‌دهند. اگر می‌خواهید آن‌ها را روی میز جلوی مبل‌ها قرار دهید، به اندازه آن دقت کنید. گلدان هایتان نباید آنقدر بزرگ باشند که دید افرادی که دور آن نشسته اند را کور کند. از دیگر فواید گیاهان در اتاق نشیمن، رنگ بخشیدن به فضا است. شما می‌توانید هر رنگ گلی را که دوست دارید در هر جای خانه تان قرار دهید.

3 – شمع برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق نشیمن
نمایشگاه هنر ایران: هیچ چیز نمی‌تواند مانند شمع به شما آرامش دهد بنابراین لازم است تعدادی شمع تهیه و آن‌ها را به فضای خانه خود بیافزایید. میز جلوی مبل یا میز عسلی مکان خوبی برای قرار دادن آن‌ها است. فقط مراقب باشید زمانی که روشن هستند، کسی روی آن‌ها خم نشود. برای جذابیت و زیبایی بیشتر، مدل آن‌ها را با تغییر فصل عوض کنید.

4. لوازم شخصی برای دکوراسیون اتاق نشیمن
مهمترین چیزی که شما باید در اتاق نشیمن خود داشته باشید، لوازمی است که برای شما یا دیگر اعضای خانواده تان اهمیت و معنایی خاص دارد. این لوازم می‌تواند یک اثر هنری، یک عکس یا مجسمه‌ای خاص باشد. این لوازم به فضای شما شخصیت می‌دهند و باعث می‌شوند خانه‌ای متفاوت از دیگران داشته باشید.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا 4 نکته مهم و قابل توجه جهت چیدمان دکوراسیون اتاق‌نشیمن را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: + 70 = 71