نمایشگاه هنر ایران

آیا در دکوراسیون منزل از رنگ سرد یا گرم استفاده کنیم؟

نمایشگاه هنر ایران: آیا در دکوراسیون منزل از رنگ سرد یا گرم استفاده کنیم؟

بسیاری از خانم‌های خانه دار با فرارسیدن سال نو، تغییراتی را در چیدمان خانه انجام می‌دهند که البته برای ایجاد تنوع در محیط خانه و همچنین تغییر روحیه عمومی افراد خانواده بسیار عالی است.
این نکته قابل توجه است که رنگ با احساسات و علایق افراد در ارتباط است و انتخاب درست رنگ‌ها می‌تواند الهام بخش، انرژی زا و حتی تسلی دهنده و حیات بخش باشند. استفاده از طیف رنگ‌های سرد یا گرم در چیدمان خانه، تاثیر متفاوتی در شما ایجاد می‌کند.

یکی از این اقدامات، تغییر رنگ درها و دیوارهاست که البته بیشتر افراد هنگام انتخاب رنگ برای آن‌ها دچار شکل و دودلی می‌شوند و ترس از این دارند که رنگ انتخابی شان با فضا و وسایل چیدمان شده خانه هماهنگ نباشد و حتی بعد از مدتی دلشان را بزند.

● رنگ‌های سرد
استفاده از رنگ‌های سرد که بسیار پرطرفدار نیز هستند حس بهاری و تازگی را به همراه دارد و سایه‌های طبیعی به وجود آمده از رنگ‌های سرد در فضا به خصوص رنگ سبز، به سبب خنثی بودن آن، آرامش و سکوت به وجود می‌آورد. کسانی که دوست دارند فضای خانه شان سبکی قدیمی داشته باشد و برایشان گذشته را یادآوری کند، می‌توانند رنگ سبزی که با کمی آبی ترکیب شده باشد را انتخاب کنند. رنگ‌های سرد برای خانه‌های کوچک که آفتابگیر و دارای نور طبیعی بالایی هستند به سبب ایجاد حس سرما و بزرگ نشان دادن خانه بسیار مناسب است.

● رنگ‌های گرم
استفاده از رنگ‌های گرم حس شادی و صمیمیت در فضا ایجاد می‌کند. رنگ‌های گرم باری خانه‌های بزرگ مناسبند زیرا فضا را گرم‌تر و شادتر می‌کنند و در این فضا احساس خستگی و کسلی به واسطه حضور رنگ‌های شاد بسیار کمتر است. برای مثال استفاده از رنگ گلبهی در اتاق خواب احساس آرامش و استراحت را برای شما به همراه دارد. رنگ گلبهی روی دیوارها سایه‌ای طبیعی روی میز و آباژور ایجاد می‌کند که سبب هماهنگی و آرامش و انسجام وسایل روی میز کنار تخت می‌شود.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا آیا در دکوراسیون منزل از رنگ سرد یا گرم استفاده کنیم؟ را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 2 = 9