نمایشگاه هنر ایران

اصلی ترین ویژگی اتاق خواب رنگ‌آمیزی آن است

نمایشگاه هنر ایران: اصلی ترین ویژگی اتاق خواب رنگ‌آمیزی آن است

اگر می‌خواهید اتاق خوابی با دکوراسیون رنگی و خاص داشته باشید، از رنگ‌های روشن و ورزشی برای طراحی و رنگ وسایل اتاق خواب استفاده نمائید که به جرات می‌توان گفت چنین طرح و رنگی با سلیقه هر کسی خوشایند می‌باشد .

کل کاری که انجام خواهیم داد
در مجموع ما بعد از طراحی و دکوراسیون اتاق خواب به نتیجه‌ای خواهیم رسید که در نهایت بسیار حذاب و دیدنی می‌باشد و در زیر برایتان یکی یکی مراحل را به همراه تصاویر مربوطه توضیح می‌دهیم که با بهره گیری از آن می‌توانید اتاق خوابی اینچنین داشته باشید.

رنگ‌های استفاده شده
در کل باید گفت برای رنگ آمیزی و چیدمان این اتاق خواب زیبا از ترکیب رنگ‌های سفید – سبز – زرد – آبی و صورتی استفاده می‌کنیم. رنگ زرد آفتابی برای دیوارها تا اتاق ما از جذابیت بیشتری برخوردار باشد و رنگ سبز هم مانند روزهای زیبای بهاری و رنگ آبی به مانند آرامشی که در رنگ آسمان و دریا وجود دارد و استفاده از رنگ صورتی برای ایجاد زیبایی و جذابیت بیشتر پیشنهاد شده است.

شابلون لوازم جانبی و شخصی
نمایشگاه هنر ایران: روی وسایل و لوازم شخصی شابلون‌های زیبایی زده و طرح‌های زیبایی می‌زنیم. مثلا کمد طبقاتی اتاقمان را در نظر گرفته و روی یکی از کشوهای آن طرح‌های زنبوری می‌زنیم و سپس با قلم مو روی آن رنگ صورتی می‌زنیم و در نهایت می‌گذاریم تا خشک شود و سپس با کمک قلم موی نازکی روی آن یک علامت اختصاری از نام خود را می‌نویسیم و در آخر روی آن اسپری ثابت کننده می‌زنیم و اجازه می‌دهیم تا مدتی بماند تا کاملا خشک شود.

چراغ مطالعه شخصی
یک چراغ مطالعه سبز رنگ و جمع و جور را تهیه می‌کنیم و آن را روی میز صورتی کنار تخت قرار می‌دهیم و از آن به هنگام احتیاج به نور در شب‌ها و یا به هنگام مطالعه استفاده می‌کنیم.

رنگ آمیزی چراغ مطالعه
در ابتدا کل آن را به رنگ سبز رنگ آمیزی می‌کنیم و سپس روی آن با قلم مو یک ساقه کشیده و آن را پر رنگ می‌کنیم .

اضافه کردن برگها
با استفاده از شابلون در اطراف ساقه چند برگ زیبا را طرح می‌زنیم و سپس داخل آن‌ها را با رنگ سبزی مخالف رنگ سبز زمینه رنگ می‌کنیم و به این ترتیب طرحی زیبا از روزهای بهاری روی آن درآورده ایم.

تزئینی روی دیوار
یک ظرفی مانند یک بشقاب را در نظر می‌گیریم و در ابتدا کل آن را رنگ صورتی می‌زنیم و سپس با شابلون طرح‌هایی از مدل پروانه روی آن در می‌آوریم و داخل آن‌ها را سفید می‌کنیم و آن را به دیوار آویزان می‌کنیم .

بالش ها
نمایشگاه هنر ایران: به غیر از بالش‌های اصلی یک بالش تک را در نظر می‌گیریم و روی آن یک طرح بسیار خاص و سفارشی در می‌آوریم .

درست کردن بالش
در ابتدا باید یک تکه پارچهٔ طرح دار را در نظر بگیریم و آنرا به اندازهٔ 40 در 24 برش زده و بالش را داخل آن کرده وآنرا بدوزیم. با استفاده از قلم مو و رنگ سفید روی آن یک طرحی از یک نوشته می‌کشیم.

نقاشی کردن نوشته
نوشته‌ای را که با رنگ سفید از قبل روی بالش انداخته بودیم و جای آن کاملا مشخص می‌باشد را در نظر می‌گیریم و به آرامی و با دقت روی آن را با رنگ صورتی جذاب پررنگ می‌کنیم و به این ترتیب نوشتهٔ دلخواهمان را روی بالش طرح زده ایم و در نهایت بالشی بسیار خاص و سفارشی درست کرده ایم.

کنسول و آینه
گوشه‌ای از اتاق خواب را در نظر گرفته و یکدست کنسول و آینه و یک صندلی تک و یک آباژور را در آنجا قرار می‌دهیم که بهتر است در انتخاب آن و رنگی که برای آن در نظر می‌گیریم بسیاردقت کنیم و پیشنهاد می‌شود رنگ این کنسول و آینه هماهنگ با رنگ تاج بالای تخت باشد و صندلی کنار آن را هم چوبی تهیه می‌کنیم و روی آن را بالش‌های زیبایی برای راحت‌تر نشستن قرار می‌دهیم.در مقابل دستگیره ‌ی کشوهای کنسول را هم چوبی تهیه می‌کنیم تا همه چیز با هم ست باشد و هماهنگی وجود داشته باشد.

بالش روی صندلی
نمایشگاه هنر ایران: برای بالش روی صندلی از پارچه‌ای خاص استفاده می‌کنیم که رنگ آن صورتی باشد و سپس با استفاده از شابلون روی آن طرحی خاص می‌زنیم و آنرا هم زرد می‌کنیم.

چاپ روی آینه
روی آینه یک چاپ بسیار ساده و سفید رنگ می‌زنیم تا به جذابیت در مدل آینه افزوده شود.

گلدان
روی کنسول انواع گلدان‌های زیبا و شیشه‌ای قرار می‌دهیم و یک وسیلهٔ دکوری زیبا به رنگ صورتی هم قرار می‌دهیم.

دکوری‌های زیبا
بر روی میز کنسول و یا روی کشوها بهتر است مجسمه‌ها و دکورهای بسیار خاص و تک را قرار دهیم .در آخر باید گفت همانطور که دیدید در کل و در مجموع دررنگ آمیزی وسایل از ترکیب چند رنگ خاص استفاده شده است و با دیدن این اتاق متوجه هماهنگی زیادی که میان رنگ‌ها وجود دارد خواهید شد و در نهایت اتاقی به این زیبایی از ترکیب رنگ‌های بسیار زیبا و خاص رقم زده و طراحی کرده اید که امیدواریم لذت برده باشید.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا اصلی ترین ویژگی اتاق خواب رنگ‌آمیزی آن است را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: + 45 = 48