نمایشگاه هنر ایران

با شمع ها در روز عشق میز غذاخوری ای رویایی بچینید

نمایشگاه هنر ایران: با شمع در روز عشق میز غذاخوری ای رویایی بچینید

این سبک طراحی برای به وجود آوردن محیط عاشقانه می‌باشد که اغلب برای ایام خاص نظیر سالگرد ازدواج و یا برای تزئین میزها ولنتاین (روز عشق) می‌باشد.

با مقواهای رنگی یک جعبه چهاروجهی درست کنید و روی هر وجه آن حروف عشق را کشیده و با کاتر آن‌ها را بیرون آورید. سپس جاشمعی‌های ساده را داخل آن‌ها بگذارید.

داخل جاشمعی‌های ساده شیشه‌ای را با دانه‌های تزئینی رنگی سفید و قرمز پر کنید. سپس روی این شن‌های رنگی شمع‌های استوانه‌ای کوچک را بگذارید.

روی ورقهای رنگی قرمز و صورتی طرح‌های قلب در سایزهای مختلف را درآورید و روی شمعهای استوانه‌ای بچسبانید.

روی میزتان گلهای رز قرمز رنگ را بگذارید و لیوانهای پایه دار را برعکس روی آن‌ها بگذارید. سپس شمع‌های استوانه‌ای رنگی را روی پایه‌های لیوانها بگذارید.

داخل گلدانهای بزرگ شیشه‌ای را با سنگ‌های رنگی و گلهای طبیعی قرمز پر کنید. سپس روی آن‌ها آب بریزید و روی آب شمع‌های شناور بگذارید.

شمع‌های استوانه‌ای سفید را تهیه کنید. نوارهای کاغذی رنگی با طرح گلهای قرمز را تهیه کرده و دور این شمعای ساده بچسبانید.

داخل لیوانهای پایه دار را گلهای طبیعی رنگی بگذارید. شمعهای کوچک رنگی هم رنگ با گل را انتخاب کرده و داخل گلها بگذارید.

“سپندارمذگان” روز عشق ایرانیان چیست؟
در ایران باستان، نه چون رومیان از سه قرن پس از میلاد، که از بیست قرن پیش از میلاد، یعنی حدودا دوهزار سال پیش از تولد ولنتاین، میان آریائیان روزی موسوم به روز عشق (سپندارمذگان یا اسفندارمذگان) بوده است.
نمایشگاه هنر ایران: این روز در تقویم زرتشتی مصادف است با پنجم اسفند ماه و در تقویم جدید ایرانی، که شش ماه اول سال سی و یک روز حساب می‌شود، شش روز به جلو آمده و دقیقا مصادف می‌شود با 29 بهمن، یعنی چهار روز پس از روز ولنتاین فرنگی.
زرتشیان جشن سپندارمذ (سپندارمذگان – روز زن و روز زمین) را هر ساله در پنجم اسفند ماه برگزار می‌کنند.

ولنتاین روز عشق جهانی چیست؟
در قرن سوم میلادی که مطابق می‌شود با اوایل امپراطوری ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده است به نام کلودیوس دوم. کلودیوس، عقاید عجیبی داشت، از جمله اینکه سربازی خوب خواهد جنگید که مجرد باشد؛ از این رو ازدواج را برای سربازان امپراطوری روم قدغن می‌کند. کلودیوس به قدری بی رحم و فرمانش به اندازه‌ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان نداشت. اما کشیشی به نام والنتیوس (ولنتاین)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. کلودیوس دوم از این جریان خبر دار می‌شود و دستور می‌دهد که ولنتاین را به زندان بیاندازند. سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق با قلبی عاشق اعدام می‌شود. بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می‌دانند و از آن زمان نهاد و سمبلی می‌شود برای عشق.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا با شمع ها در روز عشق میز غذاخوری ای رویایی بچینید را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: + 17 = 22