نمایشگاه هنر ایران

10 راهکار جدید برای چیدمان اتاق خواب

نمایشگاه هنر ایران: 10 راهکار جدید برای چیدمان اتاق خواب

چیدمان یک اتاق خواب براساس تختخواب که جزو وسایل اصلی اتاق است، انجام می‌شود و با وسایلی مانند پرده و لوستر و آباژور و وسایل زینتی تکمیل می‌شود. هرچند امروزه به دلیل کوچک بودن متراژ اتاق خواب‌ها، چیدن وسایل معمول در اتاق خواب نیز با مشکل مواجه می‌شود. نکات زیر می‌تواند راهکارهایی مناسب برای داشتن اتاق خوابی زیبا و حتی کوچک باشد.

1-هنگام خرید به خصوص اگر مستاجر هستید سعی کنید تختخوابی جمع و جور انتخاب کنید تا هم هنگام اسباب کشی آسیب کمتری ببند و هم در هر اتاق خوابی جا بگیرد.

2- محدودیت چیدمان در اتاق خواب به دلیل کم بودن مساحت اتاق این اجازه را به ما نمی‌دهد که وسایل را بر طبق سلیقه و ایده آل‌مان چیدمان کنیم. با این وجود باید بتوانید از حداقل جا و وسایل، استفاده لازم را ببرید و ایده‌ای نو در چیدمان اتاق خواب تان ایجاد کنید. در این صورت می‌توانید اتاق خوابی زیبا و منحصر به فرد داشته باشید.

3- نمایشگاه هنر ایران: همیشه این نکته را درنظر بگیرید که اتاق خواب مکانی برای آرامش و استراحت است پس آن را با وسایل اضافی، شلوغ نکنید زیرا بی نظمی موجب کوچک نشان دادن اتاق خواب می‌شود.

4- بهتر است تختخواب رو به روی در ورودی در مرکز دیوار اصلی اتاق خواب قرار گیرد. زیرا در این صورت تختخواب هنگام بازشدن در ورودی در مرکز دید و توجه قرار می‌گیرد. قراردادن قاب عکس‌های بزرگ نیز بالای تاج تخت بسیار مناسب است.

5- تختخواب را به صورتی قرار دهید که مانعی برای رفت و آمد و نیز باز و بسته کردن در کمد دیواری نباشد.

6- قراردادن تختخواب میان دو پنجره اتاق خواب بسیار مناسب است زیرا هم جلوی نور اتاق گرفته نمی‌شود و هم در باز و بسته کردن پنجره‌ها مشکلی به وجود نمی‌آید. بهتر است تختخواب را زیر پنجره قرار ندهید. زیرا برای باز و بسته کردن پنجره دچار مشکل می‌شوید.

7- نمایشگاه هنر ایران:  قرار دادن تختخواب به صورت مورب در فضای بزرگ، بسیار اتاق را شیک می‌کند و سبکی نو در چیدمان اتاق خواب ایجاد می‌کند.

8- اگر فضای اتاق خوابتان به شما این امکان را می‌دهد از میزها یا کشوهای کنار تختی استفاده کنید. زیرا این میزها برای قراردادن آباژور و قراردادن کتاب و برخی وسایل ضروری بسیار پرکاربرد هستند.

9- امروزه به دلیل تنوع در انواع کفپوش‌ها، استفاده از موکت بسیار کم شده ولی این نکته قابل ذکر است که موکت علاوه بر اینکه سروصداها را کاهش می‌دهد، دمای اتاق را هم حفظ می‌کند.

10- بهتر است اتاق خواب فرزندانتان به خصوص اگر به سنی رسیده اند که علایق و نظرات خود را بیان می‌کنند به عهده خودشان بگذارید و نظرات خود را به آن‌ها تحمیل نکنید و نیز اصرار نداشته باشید که این اتاق خواب باید با دیگر فضاهای خانه هماهنگی داشته باشد زیرا چیدمان اتاق خواب بنابر نظر و علاقه شما سبب می‌شود پس از مدت کوتاهی به دلیل نارضایتی از وسایل، هزینه‌ای دوباره بر شما تحمیل شود.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا 10 راهکار جدید برای چیدمان اتاق خواب را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 8 + 2 =