نمایشگاه هنر ایران
نمایشگاه هنر ایران

دکوراسیون شاد و پرانرژی در بهار

نمایشگاه هنر ایران: دکوراسیون شاد و پرانرژی در بهار

همانطور که می‌دانیم با رسیدن بهار طبیعت از نو زنده شده است و خیلی از ما دوست داریم که خانه‌مان مثل طبیعت تازه شود. بهتر است دکوراسیون خانه را شاد و پرانرژی انتخاب کنیم تا شوق و امیدِ فصل تازه در خانه هامان حفظ شود.

اولین کار انتخاب رنگ است. نارنجی یا قرمز پررنگ، زرد تند، بنفش روشن، زرد و سبز رنگ‌های شادی هستند که می‌توانید در دکوراسیون خانه از آن‌ها استفاده کنید. نارنجی پررنگ رنگی شاد و پرانرژی است که در کنار صورتی ترکیب رنگی جذاب به وجود می‌آورد. آبی سیر و فیروزه‌ای رنگ‌هایی هستند که مدتی فراموش شده بودند اما دوباره می‌توانند به عنوان رنگ‌هایی جذاب مورد استفاده قرار گیرند.

بهترین ویژگی آبی فیروزه‌ای این است که هم ته مایه سرد دارد هم ته مایه گرم، و بنابراین می‌تواند در همهٔ ترکیب‌های رنگ به کار برود. یک بالش، قالیچه و یا حتی یک لامپ فیروزه‌ای روح تازه‌ای دراتاقتان به وجود می‌آورد و آن را از حالت یکنواختی خارج می‌کند.

انواع شکل‌هایی که می‌توانید به همراه این رنگ‌ها استفاده کنید شامل زیگزاگ، راه راه، چهارخانه، مارپیچ، گلدار وغیره است. پارچه‌هایی با این طرح و رنگ را می‌توانید به راحتی در بازار پیدا کنید و مورد استفاده قرار دهید.

نمایشگاه هنر ایران: رنگ کردن دوباره دیوارها هم می‌تواند راهی برای ایجاد تنوع و تازگی باشد. اما اگر آمادگی تغییرات عمده را ندارید، می‌توانید جزییات اتاق را عوض کنید. مثلاً رنگ دیوارها را کاملاًتمیز کنید، پرده‌ها یا فرش را عوض کنید یا چند وسیله جدیدبرای اتاق بخرید.

اگر رنگ‌های روشن را دوست ندارید می‌توانید از رنگ‌های خنثی‌تر مانند خردلی، خاکستری مایل به زرد، بژ، مسی، سربی، وانیلی و صورتی صدفی و پارچه‌هایی با طرح‌های کندومانند، برگ شکل و ابروبادی استفاده کنید.

برای ایجاد تنوع بیشتر می‌توانید وسایل آشپزخانه را هم عوض کنید مثلاً وسایل جدیدی به رنگ قرمز بخرید. به یاد داشته باشید که قرمز رنگی انرژی زا است و استفاده از آن در آشپزخانه می‌تواند به رفع خستگیتان کمک کند. همین طور می‌توانید از رنگ زرد استفاده کنید که القا کنندهٔ یک روز گرم و آفتابی است.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا دکوراسیون شاد و پرانرژی در بهار را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 28 + = 31