نمایشگاه هنر ایران
نمایشگاه هنر ایران

رنگ های متضاد سیاه و سفید در اتاق نشیمن

نمایشگاه هنر ایران: رنگ های متضاد سیاه و سفید در اتاق نشیمن

اتاق پذیرایی یکی از اولین فضاهای مورد توجه افراد است. از این رو دکوراسیون اتاق پذیرایی با دقت ویژه ایی صورت می گیرد. با توجه به سلیقه افراد از رنگ های مختلفی در طراحی اتاق پذیرایی استفاده می شود.

اگرچه امروزه در دکوراسیون اتاق پذیرایی از رنگ های شاد و گرم استفاده می شود, با این حال استفاده از دو رنگ متضاد سیاه و سفید در دکوراسیون داخلی پذیرایی طرفداران خاص خود را دارد. رنگ سفید یکی از رنگ های اصلی مورد علاقه و مناسب برای طراحی اتاق پذیرایی است. ترکیب این رنگ با برخی از رنگ ها, موجب زیبایی بیشتر پذیرایی می شود. رنگ سیاه یکی از این رنگ ها است که در عین تضاد با رنگ سفید, مکمل خوبی برای آن به شمار می رود. رنگ سفید نشاط آور است, از طرف دیگر رنگ مشکی به فضا جذابیت می بخشد. به همین دلیل ترکیب این دو رنگ برای دکوراسیون برخی از اتاق های پذیرایی مناسب است. تصویر زیر نمونه هایی از دکوراسیون اتاق پذیرایی سیاه و سفید را نشان می دهد. همان طور که مشاهده می کنید رنگ اصلی برخی از این دکوراسیون ها سفید بوده و رنگ برخی وسایل مانند مبلمان مشکی می باشد.

نمایشگاه هنر ایران: رنگ‌های متضاد، علاوه بر زیبایی بصری که در نگاه اول در چشم مخاطب ایجاد می‌کنند، توانسته اند با ایجاد نگاره‌های مدرن، به پشتوانه‌ای بر لوازم و اسباب مدرن حاضر در طراحی دکوراسیون فوق بدل شده و به انسجام رنگی و فرمی دکوراسیون اتاق نشیمن مورد بحث افزون کنند.

کف پوش با رنگی هم وزن مبل‌ها و پرده‌ها در کنار گلدان طبیعی حاضر در دکوراسیون داخلی، که چون نور از فضای بیرون به داخل تابیده است، از دیگر نقاط قابل اتکا در طراحی این اتاق نشیمن هستند.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا رنگ های متضاد سیاه و سفید در اتاق نشیمن را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 78 + = 86