نمایشگاه هنر ایران
نمایشگاه هنر ایران

5 روش طراحی دکوراسیون اتاق خواب

نمایشگاه هنر ایران: 5 روش طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب شما، از خصوصی‌ترین و خاص‌ترین مکان‌ها در زندگی شماست. جاییست که برای راحتی و آسایش، نزدیک به نیمی از زندگی خود را در آن می‌گذرانید. پس چه بهتر که این مکان مخصوص، تا حد امکان آرامش بخش و راحت باشد. طراحی، رنگ، نور، دکوراسیون و … از مواردی موثر بر ایجاد احساس راحتی در محل خواب هستند. اما آیا موارد دیگری نیز در آرامش بیشتر اتاق خواب موثر به حساب می‌آیند؟

روشهای بسیاری برای ایجاد آرامش در اتاق خواب تان وجود دارد. این روش‌ها عبارتند از :

روش اول برای ایجاد آرامش در اتاق خواب : مبلمان و ابزارهای اضافی را از اتاق خواب بیرون ببرید
نمایشگاه هنر ایران: تا آنجا که می‌توانید ابزارهای اضافی را از اتاق خواب خود بیرون ببرید. فضایی شلوغ، به هم ریخته و آشفته، محیط خوبی برای خوابیدن نیست. ایجاد یک فضای ساده و عاری از مواردی که منجر به تحریک حواس می‌شوند، می‌تواند محل استراحت شما را بیش از پیش بهبود ببخشد.

روش دوم برای ایجاد آرامش در اتاق خواب : یک فیلتر تصفیه هوا در اتاق نصب کنید
مطمئناً گرد و خاک، آلرژی‌های فصلی، وجود حیوانات خانگی و …، عوامل یک خواب راحت و آرام به شمار نمی روند. نصب یک فیلتر تصفیه هوا می‌تواند علاوه بر ایجاد هوایی پاکیزه در محیط اتاق، به تنفس بهتر شما در هنگام خواب نیز کمک کند.

روش سوم برای ایجاد آرامش در اتاق خواب : پستوها را مرتب کنید
نمایشگاه هنر ایران: کمد و کشوهای خود را از لباس‌ها و هر چیز دیگری که مدت زیادی است نمی پوشید یا استفاده نمی کنید، خلاص نمایید. لباس‌های قدیمی و هر خرده ریز بلا استفاده‌ای که دارید را اهدا کنید. در این صورت هم به خود و هم به دیگرانی که ممکن است به این وسایل شما نیاز داشته باشند، یاری رسانده اید.

روش چهارم برای ایجاد آرامش در اتاق خواب : تلویزیون را از اتاق خواب دور کنید
تلویزیون منجر به تحریک حواس و اختلال در ایجاد آرامش قبل از خواب می‌شود. از تماشای تلویزیون در ساعات نزدیک به زمان خواب یا در زمانی که در رختخواب هستید اجتناب کنید. بهتر است تلویزیون را از محل خواب بیرون ببرید تا درگیر تماشای آن نشوید. می‌توانید قبل از خواب به اموری مانند کتاب خواندن یا مرتب کردن برنامه‌های فردا یا بررسی امور انجام شده در طول روز بپردازید. مطمئن باشید این مساله در استراحت شبانه شما تاثیر مثبت خواهد داشت.

روش پنجم برای ایجاد آرامش در اتاق خواب : از نور شمع استفاده کنید
جهت تامین نور و تغییر رایحه فضای درونی اتاق خواب، از چند شمع معطر بهره ببرید. حتی اگر نور آن‌ها کافی نیست، حداقل از عود برای تغییر رایحه اتاق استفاده کنید.

 

مطلبی که مطالعه کردید تلاش داشت تا 5 روش طراحی دکوراسیون اتاق خواب را در «نمایشگاه هنر ایران» به شما ارائه دهد، در صورتیکه محتوای این صفحه را کافی نمی دانید یا سوالی دارید از طریق ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: + 34 = 35